»Ampak je treba te prostore najti, imeti kader, verjetno ga bodo dali iz domov.«
»Potek epidemije v Sloveniji najbolj spominja na hojo po robu prepada.«
»Moramo sodelovati. Apeliram na vse, da ne izstopijo, ampak da se pogovarjajo in skupaj iščejo rešitve.«
»Pozorni bodimo na vse ukrepe in na stike z drugimi turisti in domačini. Grožnja je precejšnja.«
»Če bi šlo za nekaj tisoč ali deset tisoč umrlih, bi se lahko tukaj notri skrivalo marsikaj. Ob številu, ki ga imamo zdaj, pa so stvari precej pod nadzorom.«
»Vsaka smrt se prijavi na več načinov. V tem primeru, ker gre za nalezljivo bolezen, se je treba prijaviti še z nekim tretjim obrazcem, kar včasih zamuja. Zato NIJZ nima ustreznih podatkov in se številke popravljajo. Ampak ne zaradi pogajanja svojcev.«
»S strani negovalnih bolnišnic je bila sicer ponujena možnost, da se preselijo za nekaj dni, dokler dom ne uredi ustrezne cone, vendar moramo tudi tukaj upoštevati voljo vsakega posameznika.«
»Zelo pametno je, da v trenutku, ko še ni okužbe v domu, vsako vodstvo skrbno pregleda navodila in naredi načrt, kako bodo ukrepali, da do okužbe ne bi prišlo, in kaj se mora v domu zgoditi, če pride do okužbe.«
»Kot sem seznanjena, so v domu starejših v Hrastniku slabe bivanjske razmere, kar je eden od razlogov, da je prišlo do takšnega širjenja. Drugi razlog je, da na možnosti vnosa ni bil v zadostni meri pripravljen.«
»Najverjetneje gre za to, da se ljudje, ki so že nekaj dni bolni, odločijo za odhod k zdravniku in za bris pred koncem tedna.«
»Velik del okužb še vedno prihaja od drugod, čeprav imamo tudi širjenje v Sloveniji iz neprepoznanih virov.«
»Distanca je zelo pomembna. Gre za kapljično infekcijo in kapljice letijo. Njihovo število se z razdaljo zmanjšuje.«
»Z vsemi silami nam je uspelo omejiti prvi val, zdaj nam pojenja sapa. Vsi smo se sprostili, naveličani smo tega neprestanega govorjenja o epidemiji.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju